0422 326 44 42 - 0538 290 98 85
Logo Tasarım

Bir yıl önce tanıştığımız birini, bir yıl sonra gördüğümüzde; simasını hatırlarız ama adını çıkaramayız. Çünkü insanoğlunun görsel hafızası, duysal hafızasına göre daha çok gelişmiştir. Yapılan araştırmalar; bir kez görülen bir nesnenin, bir kez özellikleri dinlenen bir nesneye göre daha çok akılda kaldığını vurgulamaktadır.

Firmanızın adının akılda kalmasını sağlamanın tek yolu ise, ona ait bir şekil ya da sembol belirlemektir. Bu şekil veya sembol; hem yaptığınız işi vurgulamalı, hem kalitenizi ön plana çıkarmalı, hem de her karşılaşıldığında işletmenizin adını akıllara getirmelidir. Saydıklarımız ancak özel teknik ve usullerle tasarlanmış bir logo ile mümkün olabilmektedir.

Alanında dev olmuş birçok firma, ambalajları üzerinde logolarından başka bir şey bulundurmamaktadır. Bizler ise; o firmaların logolarını gördüğümüzde ( o firmanın müşterisi olmasak bile ) direkt olarak firma adını hatırlarız. Bunun sağlanması için; kaliteli bir “logo tasarım” çalışması yapmak gerekir. Logo tasarımı; zannedildiği gibi herkesin yapabileceği bir iş değildir. Zira profesyonel ellerden çıkmamış bir logo, firmanın satışlarını bile düşürebilir.

Doğu Web olarak; işletmenizi ve ürünlerinizi zihinlere kazıyacak kalitedeki logoları tasarlamak sureti ile kurumsal kimliğinizi oluşturmaktayız. Hala bir logonuz yoksa ya da artık logonuzu yenilemenin vakti geldiyse, size bir telefon kadar uzak olduğumuzu hatırlatmak isteriz.


Referanslarımızdan